Yetişkinlere Yönelik Tiyatro Kursu

Tiyatro ile ilgilenen, çalışan veya çalışmayan, hep tiyatro yapmak istemiş ancak bunu çeşitli nedenlerle başaramamış, iş veya okuldan arta kalan zamanlarını tiyatro ile değerlendirmek isteyen, oyunculuk temel eğitim alarak prova yapıp sahneye çıkmayı isteyen herkese Tiyatro Kronik’in kapıları açıktır.

Hafta içi ve hafta sonu grupları mevcut olup atölye çalışmaları kendi salon ve sahnemizde yapılmaktadır. Ulaşım oldukça kolaydır ve otopark mevcuttur.

Kurslarımızda devamlılık dikkate alınmakta olup 6 aylık dönemde 6 defadan fazla devamsızlık yapan arkadaşlarımızla yollarımız  ayrılmaktadır.

Katılımcılara “Temel Oyunculuk”, “Doğaçlama”,“Yaratıcılık”, “Diksiyon ve Etkili Konuşma”, “Beden Çalışmaları”, “Tiyatro Tarihi” dersleri verilecek; çalışmalar sonunda kendilerinin yazdığı veya telif bir oyunun ciddi bir prova sürecinden sonra sahnelenecektir.

Kurs sonunda katılımcılara sertifika verilecektir.

Konservatuvara Hazırlık

Konservatuvar sınavına girecek adayları en iyi şekilde hazırlayıp bir okula yerleşmelerini amaçlar.

“Doğaçlama”, “Metin Çözümleme”, “Role Hazırlık”, “Giriş Parçası Hazırlama” gibi oyunculuğa yönelik temel çalışmaların yanı sıra sınavın ikinci ve belki üçüncü aşamalarında karşılaşılabilecek “Ritm ve Müzik”, “Dans ve Hareket” gibi derslerin de verileceği kapsamlı bir ders içeriği olacaktır.

Bazı dersler grup halinde bazıları bireysel yapılacaktır. Ancak adayın istemesi durumunda bütün derslerin de bireysel olarak verildiği programda uygulanabilir.

Çalışma günleri ve süreleri oluşacak grup göz önünde bulundurularak veya bireysel ders istenmesi halinde öğrenciyle birlikte kararlaştırılarak belirlenecektir.